Ім'я його достойне прославлятися у вільній Україні
На погибель тим каданам
І погибель долі злій,
І погибель тим тиранам,
Що сковали нарід мій!
З нагоди відзначення 200-річчя з дня народження Михайла Вербицького, українського композитора, диригента, священика, громадського діяча, автора музики Державного Гімну України 4 березня в Новонекрасівській ЗОШ були проведені для учнів 5-11 класів конференції, круглі столи, класні години, перегляд відеофільмів присвячені життю і творчому шляху композитора.
Вчителями української мови та літератури І. М. Іващенко, О. С. Дечевою, художньої культури Лупу Г. Д. та музики Арешкіною Н. І. підготовлені матеріали про життя і творчість М. Вербицького, в яких було розкрито майстерність композиторського письма, які дають право називати його першим західноукраїнським композитором-професіоналом. Учні 11 класу наголосили на тому, що він не закінчував спеціальних музичних шкіл, проте сучасники вважали його митцем-аматором, називали «перемишльським композитором».
У доповіді Чумаченко Руслани прозвучало, що священик і митець Михайло Вербицький – зачинатель професійної музики в Галичині – став одним із фундаторів національної композиторської школи України. Учнем 10 класу Каліковим Богданом була підготовлена презентація про життя і творчість М. Вербицького. Денисова Карина, учениця 11 класу, розповіла про історію створення державного гімну України. У своїй доповіді вона підкреслила, що пісня-гімн «Ще не вмерла Україна» вирізняється широтою осмислення історичної долі народу, проникливістю погляду на перспективи його духовного відродження.
Педагог-організатор Новонекрасівської ЗОШ Н. І. Арешкіна


 |