12 вересня в Новонекрасівській ЗОШ відбулося засідання Школи методичної майстерності голів шкільних методичних об’єднань вчителів-словесників. Четвертий рік школа працює над проблемою “ Інноваційні умови професійного вдосконалення вчителя – словесника ”. Метою роботи чергового засідання, яке відбулося у формі педагогічної студії, стало завдання: поновити, систематизувати знання голів шкільних МО філологічного напрямку щодо аналізу, організацїї, планування, контролю та корекції методичної роботи відповідно до сучасних вимог.
Методом «мозкового штурму» було поновлено знання голів ШМО про науково-методичну діяльність шкільних методформувань. Перед учасниками семінару виступила методист Ізмальського РМК М.І.Журавель з інтерактивною доповіддю “Системний підхід до організації науково-методичної роботи в рамках шкільного МО”, після чого слухачам школи було поставлено завдання: створити модель системи науково-методичної роботи та обгрунтувати іі складові. Робота в ході семінару проводилася як індивідуально, так і в груповій діяльності. Активну участь в роботі семінару виявили Вітюк С.І. (Суворовська ЗОШ), Унгурян Л.П.(Першотравневська ЗОШ), Михайлова М.І. (Утконосівська ЗОШ), Саказли Т.М.(Кам’янський НВК), Шишман Г.А. (Саф’янська ЗОШ), Георгиця К.М. (Багатянська ЗОШ).
На другу частину заняття було винесено питання аналізу роботи шкільних МО вчителів-словесників за 2013-2014 навчальний рік. За підсумками проведеного огляду роботи шкільних методичних об’єднань у формі портфоліо найкращими визнано матеріали МО Першотравневської ЗОШ (кер. Унгурян Л.П.), Суворовської ЗОШ (кер. Вітюк С.І.), Старонекрасівської ЗОШ (кер.Койчева С.І.). Керівникам вищеозначених ШМО було рекомендовано представити матеріали портфоліо на районний ярмарок педагогічних ідей. В ході семінару було надано практичні поради та методичні рекомендації молодим та малодосвідченим головам шкільних МО по удосконаленню методичної роботи з учителями-словесниками в рамках роботи шкільного МО. За умов модернізаціїї освіти слід акцентувати роботу МО на поглибленому опрацюванні таких проблем:
Однією із складових системи методичної роботи є умови. Слід відзначити добре проведену роботу директора Новонекрасівської ЗОШ, вчителя української мови і літератури Дорошевої О.К. за створені якісні умови для проведення районного семінару.
|