Перспективний план роботи райкому профспілки працівників освіти
На допомогу голові первинної профспілкової організації
На допомогу голові профспілкового комітету (методичні рекомендації)
Зразки заяв на вступ в організацію та перерахування внесків
Зразок заяви на отримання матеріальної допомоги
Зразок виписки з протоколу на отримання матеріальної допомоги
Порядок ведення звітно-виборних зборів первинної профспілкової організації
Протокол звітно-виборних зборів (зразок)
Cтатут Профспілки працівників освіти і науки України
Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»
Високий професіоналізм, бажання навчатися. Нові ситуації сприймайте не як загрозу, а як завдання, з яким треба впоратися.
Організаційні здібності. Їх можна розвинути. Порівняйте досвід і навички організаційної роботи, які Ви як профспілковий активіст мали на початку Вашої діяльності, та нинішні Ваші навички й досвід.
Уміння приймати рішення і реалізувати їх, відповідальність і самодисципліна. Невиконання прийнятих рішень знижує авторитет лідера і Профспілки в цілому.
Вміння відчувати людину. Чуйність, терпимість до людських недоліків. Краще, якщо люди Вам подобаються, але навіть коли це не так, то Ви можете навчитися розуміти їх і бути до них терпимим.
Високі моральні якості. Щирість, чесність і цілеспрямованість можна в собі виховати. Щоразу, коли Ви „робите праве діло” і робити його Вам подобається, Ви надихаєте себе на наступну таку справу.
Бажання співпрацювати. Завжди робити лише по-своєму неможливо. Люди, які перетворюють кожне питання на справу принципу, ніколи не досягнуть компромісу.
Відданість роботі. Треба бути переконаним у важливості справи, яку робиш.
Бажання діяти й відвага. Іноді страх зробити щось неправильно може паралізувати бажання діяти. Примиріться з тим, що приймете багато неправильних рішень. Якщо Ви зовсім не будете діяти, то критикуватимуть ще сильніше. Бажання діяти й відвага – це складові частини лідерства.
Перспективне мислення. Не живіть лише проблемами сьогодення.
Широта мислення. Думайте не лише про свою організацію, але й про всю Профспілку, а також про регіональні та глобальні тенденції.
Уміння поводитися дипломатично. Конче доводиться шукати вихід із ситуацій, коли різні групи висувають діаметрально протилежні вимоги.
Творча фантазія. Старі методи не завжди найкращі. Як правило, люди, що не впевнені в собі, побоюються нових ідей.
Готовність вносити зміни. Лідери мають змінювати види профспілкової діяльності, структуру профспілкової організації відповідно до вимог, які висуває дійсність – а вона постійно змінюється.
Розуміння різниці між лідером та командиром. Чим більше Ви керуєте людьми, тим менше вони здатні діяти самостійно. Люди не хочуть, щоб ними керували – вони бажають, аби хтось був у них лідером: тобто, йшов попереду і вказував шлях до мети.