День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. В Бросківській школі цей день розпочався святковою лінійкою для 5-11 класів, де звучала милозвучна українська пісня, крилаті слова Тараса Шевченка. Вчителями-словесниками Янсон Л.З., Водзяновською А.П., Філіповою Н.В. і Клопот С.Б. організовано «Мовний експрес». На перервах учні 5-11 класів відвідували станції «Фразеологія», «Пісня», «Мовна вікторина», «гадки» і перевіряли свої знання. Всі учні школи готуються до конкурсу читців поезії про українську мову.
Найхвилюючим моментом було, коли учні 7-11 класів і вчителі школи о 12.30 приєдналися до XVII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Сподіваємось, що всі ці заходи сприятимуть вихованню активної громадянської позиції, патріотизму і мовній культурі всього населення України.
Заступник директора Щербина М.С.
|