Нам не байдуже!
Духовна людина відчуває свою відповідальність за себе і за інших, вірить,що добро завжди перемагає зло, сама намагається робити добро. Така особистість відповідає за себе і своїх близьких, цінує здоров’я і життя. Поєднання всіх складових забезпечує людині міцне здоров’я.
У житті трапляються люди, які фізично розвинені, але духовна сила в них слабка. Такі люди бездушні, нечесні, нещирі, роблять погані вчинки.
Буває й так, що деякі люди від народження чи через важку хворобу не мають усіх складових здоров’я. Проте вони мають безмежну духовну силу. Люди з фізичними вадами – це люди з обмеженими можливостями. Слід допомагати їм долати труднощі. Адже вони так само хочуть вчитися, відчувати радість від спілкування з друзями, милуватися природою.
І сьогодні серед учнів 5 класу був проведений виховний захід, з метою розвитку особистісної культури учнів, толерантного ставлення до людей з обмеженими можливостями, подолання соціальних бар’єрів.
Класний керівник – Шелестюк А.В. розповіла дітям про інвалідів, намагалася довести до кожного, що інваліди – такі ж самі люди, як і всі, вони теж мають право на звичайне життя.
Люди з особливими потребами – особливі люди, і поводитися з ними потрібно також по особливому. Тому діти ознайомились з правилами етикету при спілкуванні з інвалідами. Потім класний керівник пропонувала дітям гру, метою якої було сприяти взаємодії учасників, ознайомитись із труднощами, які можуть виникати у людей з вадами зору, формування навичок підтримки одне одного.
Також діти зачитали заповіді Матері Терези та заповіді доброти. Наприкінці заходу вчитель запропонувала анкету на виявлення рівня толерантності до людей з особливими потребами.
На щастя,усі діти п’ятого класу виявилися толерантними дітьми.
Граніченко Л.А., практичний психолог Матроського НВК
|