Мова — це велике національне надбання, коштовний скарб із могуття інтелекту і криці моралі, це пісня душі, покладена на слова. У ній досвід, мрії і сподівання мільйонів людей, об'єднаних в єдине ціле — народ.
9 листопада українська громада відзначає велике духовне свято – День української писемності і мови, що яскравозасвідчує багатолітній тернистий шлях розвою рідного слова і його безсмертних творців.
На знак пошани і любові до рідного слова в Першотравневській ЗОШ стало традиційним урочисте відзначення Дня писемності. Протягом тижня в 5-11 класах організовано перегляд відеопрезентації «Світлиця слова у безмежжі часу», яка познайомила учнів з історією виникнення писемності, життям і творами Нестора Літописця, творцями слов’янської азбуки Кирилом та Мефодієм, першодрукарем Іваном Федоровим.
Учні 6-10 класів взяли участь у конкурсі на кращий віртуальний лист героєві, письменникові «А слово долине через віки». У конкурсі «Чи добре ми знаємо рідну мову» перемогу отримали Паску Володимир (7 клас) та Лях Ірина (8 клас). Учні 11 класу підготували й провели усний журнал “Українська мова – наш скарб”. Переможцями конкурсуна кращий твір «З чого починається мова» стали учні 5 класу Галєва Анна, ЗелінськийВалентин та БакриуМикола. Кращими декламаторами віршів про мову визнано Бакриу М. (5 клас), Осипенко О. (6 кл.), Ганган К. (7 кл.), Лях І. (8 кл.)
9 листопада 26 учнів 3-11 класів взяли участь у І (шкільному) етапі ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика.
Готується також до випуску перший номер шкільної газети «Словеса», в якій будуть розміщені найкращі учнівські роботи, фотографії та цікаві матеріали з історії української писемності та мови.
|