Бринить-співає наша мова,
Чарує, тішить і п'янить.
(Олександр Олесь)
Щороку День української писемності та мови відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.
Це свято не оминуло і Ларжанський навчально-виховний комплекс. З 6 по 10 листопада в нашій школі проходив тиждень української мови, присвячений дню української мови та писемності. У рамках тижня пройшло багато різноманітних заходів. Яскраві тематичні виставки художньої, наукової, публіцистичної літератури, відкриття творчого конкурсу «Поетичний зорепад», виховні години «Рідна мова солов’їна..»(5клас), «Нащадки Кирила і Мефодія..»(7класи), «Історія народних свят і обрядів..»(6клас).
Найяскравішими заходами тижня були, звичайно, святкові змагання, які проводилися для учнів, а саме: мовознавчий турнір знавців-словесників «Як парость виноградної лози, плекайте мову..»(8-11 клас), брейн-ринг «Мова рідна, слово рідне..»(6-а, 6-б клас).
Всі учні нашої школи з великим задоволенням брали участь в цих заходах, адже рідна мова вдосконалює серце і розум кожного з нас.
![](https://lh3.googleusercontent.com/KEDwYZY_30ElAG1UjnUO_NaZOWErKjgIXKyl8DJUzPm0CC5m_u3Ft8InK3kZNHt4k7NIJkIy1I4EwhCCsGNaXNq9zR54v3W_pjxTlHPp8YbGuDxeahyzChibkZ7qvdSHbMBOM0R0UlT-iYNGcacNbZpyPAe3Su5ZYcji7zl9Uyv5JX6soVQXCz_nzEdVGIYB_PemaoWzDNri4w0zV14OyS31Q5ibZ5dn2sDy-QnbUJWJBy9hWWdmayTGzsuIwy7yL7naSNgUiWaqkZsvE9ygP8nydI4DYVzLjOCIMpiL83kHtfnYQ-gYHwj7oWm_GFA2865RQOWQlLKGZhSSgNXCMaS8jWzrFiPR8KoCIOezWwForFv8zj2MkcWyJSlnH1XcMuJQQChLEOzkjb2_FBrs0edQ-sm707quRFNlHkEr_YXRUHdmP7MVfkGpQTcoYVw5H2FqbRCf1tHFY0dhtA96KDIxBF1E2SPL5kli0JoFLWylFyZ_z3xbpACUj5XH3LfXK91i_uy_CxvF-32VDAWZ7KphDuaXtBx6W-MJZz9ySEStMO1n1BWHwdUfiU3DwlJ7_OjPHYuHjOGt7oKmuKjKQ703Is2WqRBotgagwl9PCMQnoRk9Y0ncDuIufMGemHToKC4tC8jFjHKWmC-W_78HPXyBPRzU6NsNUcVT=w268-h253-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/YBd2tYCR6BEfXN6vbE0Fke24roZf6dL1hCpivn9jCBux0zVfZ0vIcWCZ3rNqB1tm0thyN5kCoOJ1LNrves25Q34MxRqqlZq2zLAdih2EpggO5ZFUv3ye-8hePyjeuI2D7TQKxxmnO6lFKhMR75krpTNSZEZE3nkf2qhunfuk6vIIjFf4wOR9_58jKYOTg-UJ2AllmrIqJzhEhHc0Y79CubSKDfwkWaLMgbcpjz4tURz71ZkJH2VMX4oGtDIbp8vQkwWm0zTJ7pmD2euhGp12JXMR2vW4eDpDRWP1cxRwGrfpYWI29QCTmsoC00MHVow09qrI2reBY5VSsF75BygltHIipFwDNyNG4pNrs7f98AU-fe9CAPaVaJwAPTUPKJzcGASIE4A8Vr_b4QI4B9J3k0FTgy9gUXSrFVZe08cn_zDG8XOlhoWRZt4YvfDvi75XID7CkA3x1HMW9EIQUbk53XqWpwL_iQGDOCG6CS7wa4FIu3RSKgLtQ30CYLIAGBCvCbwZytAaGdLG1GJ5l4H1WARYF65wfGt7ZNBMWdWrt6GBCbqNgAYeLfGPOSpyxVaOMQbFs87fc6OxAUfDHMRbzMVd5jC6XewTE2DTTAX42C_QC4n55ugH2YHCAtWd4bF-W-0Bu-pXBD_ijuK34fJ8csrSmrxy66hogZuK=w815-h611-no)
|