Спочатку було слово…
(До Дня української писемності та мови)
Кожна епоха приносить свої винаходи й відкриття. Найбільшим винаходом людства було письмо.
За доброю традицією 9 листопада в Багатянській школі було відзначено День української писемності та мови.
Учні 5 – А, 6 та 9 – Б класу підготували літературно-музичну композицію, у якій було перегорнуто найважливіші сторінки з історії виникнення, становлення писемності, розвитку української мови, її краси, впливу на духовність народу.
Ведучі заходу, учні 9 – Б класу Вєлікова Маша, Картелян Юля, Маджаров Міша, Супляков Саша, стали своєрідними «провідниками» між епохами та державами.
До присутніх звертались Кирило та Мефодій – творці слов`янського письма - у виконанні Маринова Сергія, Станкова Артема (6 кл.). Звучали настанови преподобного Нестора Літописця з «Повісті врем`яних літ». Особливо емоційно було проголошено указ Катериною ІІ (Пінтійська Настя, 6 кл.) про заборону читати та писати українською мовою, про закриття шкіл.
Глядачі мали змогу насолоджуватися мелодійністю української мови, слухаючи поезії про слово, мову, Батьківщину. А пісні у виконанні учнів
5 – А та 6 класів зворушили своєю щирістю та душевністю.
Ведучі наголосили, що всі ми вийшли зі слова, тому кожен учасник тримав в руках певний атрибут писемності: літери, словники, давні книги, а також символи України: хліб-сіль, рушники, гілочки калини, глечик джерельної води, красиві, з терпким осіннім ароматом хризантеми…
Юна художниця Петрова Інна (9 – Б кл.) створила графіті із зображенням Кирила та Мефодія.
Ще одним важливим предметом-символом була червона тканина, яка посилювала емоційне сприйняття стану нашої мови у різні часи. Тільки тоді вона розквітла, зазвучала на повну силу, коли стала вільною незалежною «у сім`ї вольній, новій…» .
Найвищим моментом єднання усіх присутніх стала «Молитва за Україну» у виконанні учениці 6 кл. Браїли Насті.
В цей день в школі було проведено І тур мовного конкурсу імені Петра Яцика та учні школи прийняли участь у Всеукраїнському радіо диктанті.
Кулава Л.А.,
вчитель української мови та літератури
Багатянської ЗОШ
![](https://lh3.googleusercontent.com/jVcbGTnZ09koX48lILtjrCrE16hzIqGU1EZswAtjSFav5y_AyAzUqXTpNmmOfJH3g7sq340YsnqDaq3aiGKtIwoYJi8xk5wlqH01DRoJOOlFNrPXfrHm-huPdVGTrMpia1Q5H6oNRkhCNVmuUK36y63RoV6Oyr5ifUYVOoTrLycqLbaKf3q2wCWsSMZ4cXEZW0x6selpV7N5spzlWkekDfXe3cUnmwVWknyGFzFtmZVX27_757Ez4Rh7OjSHViIg3tsjRutwM_o-SUl48TRVRp3LWKeCcWAXu4ppZ5GHqms6PYTgzD06ets6b4Sli2DrrQg67JC4VGQLjF6N9pV5xpG4f9_htDcIJGpSTA2jVZVj_rIfFQexcSHenOCCNEG8FLiQG8WFyz8JLYIF6BtGjM2vQNYWyXJ35czBWp2ia2wDLE9yb-mQtaYN7mSeKfIjT4LGp8EXwFoPulajU79P8nF6WiYwL9KuZbWT1c-JjI2wK2fTa31NGsIb5hYNQ8Uq2e7w-zaxCkjkz1YViek96gc6CCxFwGF_OkUpX5mKIedhn4Xs1O3wRo3it67K4Vp3fVFnVNcVH3y64aJKNkg-kedI0mYAFhOa_0HRrAld-nOSsMH7IotXcXhWYpLoQJky4w1iVgJqKMZXAhZFcGA6LBxTCIKgmUa9AeyV=w815-h611-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/ZocCmwP5qrfl_OERqkdxVOzYyO7FYT7VRzgZtPFnei6l1aQJGAt2rUJ5WcSC0eWzDH6qfWCniVk591ZBwDSqPUZf1TUcCM9VIpwBZmmlVduu6_7EqUg7uHNjEr9gWTcVX2LtkNk8K8tiZQ19-SGzxleCSPQr4VeOXr65XjNLakUczA_j9cg6vacOdYagtGWxp31MoGUnTgDuG_GQEGp8NOI0DEcKRzJ3sB9icuyB441URhsTKnXEx8lxv9ecFE1F5PJpsxdfSL8iqqB3cvHVIoizcTn0vAEDr8sHi7E4nms22moE0V7V1I62jqH4TKFlC49CnQ3U9ZIxSN9N0P6GOIie6xRKM1nGp7Mv1veEKir3ZvDIQTYJl0o2GWTspRGlblXTDkWxn3rfTtaWreffNLV7Rhz_gAK44D7VZm22mbRARGxNqDZ2fmEX2uMQifMYnFE4S5Sqzb17kVFtB2WYcOFIjM8NXiLfy7riwgnpTQEFeV_Q7rZVXzNxRUpJv4sdqET9lvJ1ykZlP8ezFltlRzvX3XXWHnwHQYfvv2WFvteRJMDFNmbtDzFpynUlpcugiTJbCtFtR0XlQwKuSsdHDjIPEgnnhvpeCNPGszaAbf6_gQM8AvRNI6xM01pvJIJgusHw7dAMAghGxcRSUf-dnbEnRM8Q35vvbIj3=w815-h611-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/bVv2YjHZ5iu-mjQKxkm3t7yOhN2EvRCIyXteR9e2cRhEyhQbpW_a5UW3gk0f7nmcndmC40uXOf7Z5I9D8gp9dnvWvhqKZ249zVTdFUmzu8yGsbb2iqqCXUL5iLoXP4w1kAzm9R08RBOELBAcHcpxnB4uR4C1osL4DwxvpCoRYWvHixoiMgPQLas8u6vd9tjiSdvAWoPuXBY9vr1NN7K2TUr_aAo_3dEivS8U8mZ_rhABbiVdBXRRVGpvEh7xWOWIUnRtmdtZFAuGHDGlSwE9jj2W0QugGpS9bZgqalzPVnJWOB1vGUvFHe0yZZvnM5mZURB76Dmec3HLRqqcffyKeEa1wGrkbG-oaf7lzqIkwcCfO1vdvctV-QnU2bc4LYoy50E04z6hx0IqALNHkYnBijOZd6n-iyH5LpAyH_rfwHqznN5I3DnXtkrcKH3CMLWwdAFVhuMoJ2MPcpIGnH8HWt2svVkxzbxltEw4fP5Bjhys9L_JKimQTomQN1uubgARvrqt8Ab1WtOaGCNlGmtgwwKP8awn8Afb_mdV9YtZKhv-1pTqPzeCUMsvNiBeFWVdwYQ6NCudZGurrLaaDm_Rqu6xFXRcJbpQqGsSe0iRUNRB9te2wmt8XkPcob4AB676S_w7fRg8Y1BHmKj4Pt4Jyh-XVrN9YqXXOtI9=w815-h611-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/s6vV_wr0ndg3v2EOxpTJyevcjgZqOGv78lkNemJUIIBYSOrQ8YIPDs4mDKCUW0FtN4JSNlrlABlXZGUEu8vM3czcv5t04lO4_dKsCnrN8x34AfPlYBiVzveNuTP9bKcLXI0VkiJadlrG8xAzPahYF3e8w_iE-3k0oxXRT3r8n8yY4t6jXMN-gf8-XPFx1AXvnhZExybEQFx2G0LAwHBD9VkF_h-zu0s8ZbbiCsKXF2yYKMU8MpKMgoEAVE4xcWV5uSdqthABO1UFzO4R2aBIWduTGhG3-yF6OvNJbFwW8fAlStPuYU2ojmWiSixwecYXiatYXl48Sz2593nXpgJ2o3n3Iz_xhG-bN0xRmfsKpuQ5yz4vdcm18eJV0-opSPMWLN0UY7wDMJ18P0SsqopK42zLOUDOL3CD88r-H2iuZK9DR7Ltwtk02FbHMwmxnoKvtcl2R4Kya_AoruNHOZnDnE6KYR2xen3GBJt65zvL7MFqFN_vbjQWl4PQLIUKFoEeNb-llhtshtSM3b2U9znJqAFtBItiHHinCtjOQLCrlkffkHWkvjHjcSRchJqn-zyxMSCw4lzAKST_LqADPihbszxxxxJFP6Lfp4UIr55l5oDbKDP1SwakXKLO2EGMQEXefEbz-Vx3OBFPbyUD7z1-D1rPr4Tz1XEuB5mh=w815-h611-no) |