Перше вересня – урочистий та хвилюючий день у житті кожної людини. Це День знань, який завжди відрізняється яскравістю вражень і переживань, новими надіями і несподіваними зустрічами.
Новий 2017-2018 навчальний рік розпочинається урочистими заходами, на яких особлива увага приділяється, звичайно, першокласникам, тим хто вперше сідає за шкільну парту. Перший день перебування в школі для них – значна подія. Тому особливо цінно, щоб він запам’ятався дітям як важливий, хвилюючий, яскравий день.
Діти, які вперше переступають поріг школи, чекають зустрічі з першою вчителькою, бажають, щоб їх помітили та почули, хочуть бути активними учасниками свята. Необхідно так організувати роботу, щоб першокласники відчули свою значимість і те, що в школі на них чекає багато несподіваних відкриттів, захоплюючих зустрічей, цікавих вражень.
Останні роки для першого уроку обирають найбільш важливі теми в житті народу. Адже учень має знати сучасну історію, яка твориться на його очах, а також вивчати минуле. Лише знаючи цей матеріал, дитина стане в майбутньому повноправним членом суспільства і зможе впливати на творення майбутнього.
У житті кожного покоління і кожного народу є події, які назавжди лишаються в історії, впливають на свідомість людей, а також визначну роль відіграють у місці і ролі багатьох цивілізацій. Українці завжди славилися своїм прагненням свободи, стремлінням щасливо і безбідно жити. Через це навколо України проходило багато подій, які мали вплив не лише на українців.
Аналізуючи минуле і застосовуючи його у сучасності, можна відзначити, що перший урок в 2017-2018 навчальному році повинен бути спрямований на виховання гуманістів і справжніх патріотів.
Найважливіша мета у виховному процесі полягає у вихованні всебічно розвиненої людини, як фізично, так і морально, з високим рівнем інтелекту та прагненням до пізнання нового.
Орієнтовні тематичні напрями тем для першого уроку:
-
«Європа – наш цивілізаційний вибір»
-
«Україна на карті Європи»
-
«Щоб історію пізнати треба інтеграл нам взяти».
В Мережі є досить багато рекомендацій, розробок та конспектів уроків, які пропонують вчителі-предметники та інститути післядипломної освіти.
Насправді, яка б не була обрана тема для проведення першого навчального уроку, і для якої вікової категорії школярів, головною метою залишається триєдина основа, що полягає не лише в навчанні чомусь новому, але й у розвитку та вихованні. Спільне обговорення важливої та іноді болючої теми в класі дійсно зможе допомогти сучасному молодому поколінню сформувати гідне та правильне уявлення про те, на якому шляху перебуває наша Україна. |