24 жовтня на базі Кам'янського навчально-виховного комплексу пройшов районний семінар для вчителів болгарської мови і літератури за участю директора Дімової М. Ф. та учнів недільної школи при громадській організації «Хореографічна студія «АЛВІ-ФЕСТ». Тема семінару «Формування етнокультурної компетентності і загальнолюдських моральних цінностей в соціально-культурному середовищі з урахуванням етнічної та культурною ідентичністю учнів» була вибрана не випадково. Це дає велику можливість поліпшити навчальний процес. Майже 20 викладачів взяли участь у семінарі.
Перед початком семінару діти з болгарської недільної школи «АЛВІ-ФЕСТ» привітали теплими словами з Днем бессарабських болгар гостей - учасників засідання районного методичного об’єднання вчителів болгарській мови і літератури з сіл Кирнички, Суворове, Лощинівка, Багате.
З привітанням до учасників звернулася методист районного методичного кабінету Бондарчук Емілія Костянтинівна, підкреслюючи важливість семінару.
Учасникам семінару були представлені два уроки болгарської мови та літератури. Іоргова Світлана Івановна дала урок в 3 – Б класі «Речення. Текст» – урок-прогулянка осіннім парком. Учні виконували завдання, прогулюючись стежками Мелодія парку, Грайливий вітер, Золоті гілочки, Спів птахів, Шелест листя, Краплі дощу, Чарівні миті , Листопад. У парку діти познайомилися з чарівною королевою Осінню.
Нанкова Майя Іванівна провела урок в 10-А класі на тему «Апокрифічна література. Середньовічна концепція майбутнього. «Ходене на Богородица по мъките», «Апокриф за праведния Енох». Урок був організований у формі подорожі у Середньовіччя за допомогою машини часу. Учні зустрілися з монахом, який розповів про час, коли були написані апокрифи, з видатним письменником, який пояснив жанрові особливості апокрифу „Ходене на Богородица по мъките“, і з Енохом, який є головним героєм в творі Давньої болгарської літератури „Апокриф за праведния Енох“. Діти познайомилися з жанровими особливостями творів, відкрили уявлення предків про потойбічний світ не тільки в болгарській літературі, а й в українській та світовій. Група «Сучасники» провела дослідження про уявлення пекла і раю в інших галузях мистецтва: образотворчому, музиці і театрі.
Після відкритих уроків директор болгарської недільної школи «АЛВІ-ФЕСТ» Дімова М. Ф. розповіла про реалізацію освітнього процесу 5 недільних шкіл при громадській організації «Хореографічна студія «АЛВІ-ФЕСТ». Всі школи працюють на основі програми МНС Болгарії "Рідна мова та культура за кордоном". Програма має загальні та конкретні цілі. Загальна мета полягає в тому, щоб допомогти вивченню болгарської мови, літератури, історії та географії. Конкретна мета полягає в тому, щоб поліпшити умови для проведення освітніх заходів, популяризації болгарської мови та болгарської національної спадщини. Детально була представлена робота вчителів недільних шкіл, яка спрямована на реалізацію освітніх та просвітницьких заходів, на дотримання національної, духовної, культурної ідентичності учнів. Одним із напрямків розвитку учнів є болгарська хореографія. Дімова М. Ф. підкреслила, що крім підвищення рівня усного та писемного мовлення, оволодіння учнями мовленнєвого етикету, пропагуючи рідну мову, рідну культуру, виховуються мислячі і творчі люди в дусі патріотизму, формування толерантності та поваги до етнічної , національної, культурної ідентичності кожного учня.
Зустріч наповнила учасників семінару новими знаннями, які можуть бути використані в процесі навчання. Такі моменти сприяють загальному розвитку як самого вчителя, так і учнів.
Сподіваємося, що така творча енергія мотивуватиме вчителів болгарської мови та літератури до нових досягнень та звершень.
Більше фото можна переглянути за посиланням https://photos.app.goo.gl/erQQ94dVotiZ4ELj6
|