Семінар-практикум у Матроському НВК
29 жовтня 2019 року на базі Матроського НВК (директор Гудь Е. Д.) проводився семінар-практикум на тему: «Використання інформаційно-комунікативних та інтерактивних технологій навчання на уроках української мови та літератури як засіб розвитку творчих здібностей учнів у ході підготовки до ЗНО». Проводила його вчитель вищої категорії, вчитель-методист Першотравневської ЗОШ Унгурян Лариса Пантеліївна.
Розпочала вона свою роботу невеличкою лекцією про особливості розвитку сучасного покоління – покоління z; зазначила, що на це треба зважати, це треба враховувати у своїй роботі.
Далі Лариса Пантеліївна ознайомила присутніх із онлайн-ресурсами для підготовки до ЗНО з української мови та літератури, які вона використовує у своїй роботі: тут і ЗНО клуб, і онлайн-платформа ВЕ SMART, і програма «На всі двісті» - відео уроки з української мови та літератури,
і тренувальні тести ЗНО з української мови та літератури, а ще тренажери: «Мова – ДНК нації», «Р. І. Д.» - додаток на телефон до вивчення аутентичних слів, тренажер з правопису української мови, «LeearningApps.org» - інтерактивні та мультимедійні навчальні блоки для закріплення й повторення навчального матеріалу тощо.
Велику увагу вчителька приділяє відео ресурсам для підготовки до ЗНО – це, в першу чергу, експрес-уроки української мови Олександра Авраменка, онлайн курси «Лайфхаки з української мови», відеоуроки репетитора Ганни Дем’яненко, фільми онлайн з української літератури відповідно до програми ЗНО тощо.
Продумана у вчительки і система роботи з учнями на випадок, якщо вимкнеться в селі світло чи не буде Інтернету: у неї розроблені флеш-картки. Це двосторонні картки, на одному боці яких є слова, терміни, дати, а на інших – визначення, події, твердження та інше. Цікаві в педагога і флеш-картки з фразеологізмами: подано малюнок, а на звороті його тлумачення – правильний і неправильний варіант.
Взагалі, наробок у вчительки багато і вона щедро ділилися ними: це й інтелект-картки (раніше ми називали це опорними конспектами), і картки, за допомогою яких треба викласти сюжетний ланцюжок, і картки-тренажери з цитатами, тестові завдання, згруповані за темами на основі тестових зошитів минулих років тощо.
Одним словом, засідання було захоплюючим і дуже корисним.
Насамкінець методист Ізмаїльського РМК М. М. Лупов підбив підсумки заходу та подякував учителю-методисту Унгурян Л. П. за добре підготовлений і проведений практикум, а також адміністрації Матроського НВК, особисто директорові Гудю Е. Д. за прекрасну організацію семінару та теплий прийом.
![](https://lh3.googleusercontent.com/11WanGdaIutQGu77hXsFeh3WrntUAlk29YqGsf5AQ7Wr5wqihtTZ8U4MeE9x7yISZY1-_hK5OlDOsYjY5YV8F-TSx_c1Z7pTplvpLkVjxAO04CBshu1pl0N7Bn0J2c_Yb3ViUXkjMKgxR_8XkdGL1ybpzxJb5my00FPfdlogDNO1ApMJnbBCBD07I9pXVp_C46f-cPiFQS6QBjkT4VXiqejqD4Jv6i1udVOge8cAojqyKVAQb7X4qWquynV1S9eV4QuO0F7ZsoUBMCvCWw8Bij9Ujf77bRi6R2RTVsqq-bILm_dSzQqoCp1V5r2NTiKjNx_mGBbFW7azikRB4hrQLsjMHj_wVIYGdjvXlso7XvejaBwQYZR_LNLYEewfS_lsC8bK3caPnN-AGUeM0FqEr4JgtC9LLw-Gl2BMQlmCAnbUPHmO-d2rAerm5VF2_cD7Wpe1raLSJiHht1eLz8V1UjTL3LeooUByT3ZcDjyJYCJNl2vNP5uwaAWC2z-OxdYse0UdmMkiylkrvWX-piFFnqZONNeURJu6hb-qeln4rLRf7JDVMxKK3xiucvlDH4_4Bs9IOuj-Gekn4LEjjATDRlDXeGAod3EXleEbxYBEYkiIjcBCSspsGCmQ5E5N-erGxc-LBoWCB0Q6xZVey3Ls7F2yMO9Ji2YLOlASoOAGZEEoMRyw-IGJbYtTCKElhc7JC7UkoC4AHWB22Nh3VFt2m4PVyg9orAi8L0UqIQp1w8FI1CwW=w1054-h593-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/Vd6P7D3vFXDj3NDa3-2mBUGYWN2CK5fwjZHjbGIQO5PyLF-iLvARtbKa78V8bb5TcgtZkySwKxVtYmlt6nQQs5WaVwFW3IMb0bgPbFamhPUHzO6zeZcQISB8xN9_yiTA19xWvI6kwbyfKo-0CvavU8s3gwPmzQpwFO_Ar-h7wkof0e04lncvQP_2-mtbjgwzG7jQVhEFEKPUnP9jXYSpozDTWVoUk121jD3ggWyBJnSgRhbHM5miJjG7AaLNRkyTAozFiPXcntQ99uVw3_FW4iZXSFi3_J0UaUBg-DMrR-h99sskSpLGKyXod5pHeyI7KFJlf4iNF6HiKnT8UAtLdj9QT1k800-hXMUlSBgvclmuWfPPeM7AVOshywXY7VgP3EKm1Eu65L2Ajd-xnCo6boR9Z8ThcpTOBHuf9Sk9V1UMuWcTHKtEuka5GLVmQpo_uLrsBGpMldGsLQx0Q9EElXlXI1DBF7d1BcnrCugCnIbYNEDdvsfcoVQvlYzWAzDmwcfPB2OhsppgZjweCbVUiI_kYx_sR8JC2Ey9k0Dm5sV5pGsP-_6N5xbpnxHG_o3lwQhA4LHvm2jl03sY5W3xlltMfU6F5Qb4z6ZcNLYfWLVgcGCVzy3qLvoU-vDS-xHi-ElJlk92yWOIHtUAcwk0aOjfOVftMf95l570nXMD_qg2l5fcymE4FYa_vQJj-BSyXsLrJ9_Z0-ApeWRcXqI_d21wY9S9wZOSmMxCuRl1c0UQlynM=w1054-h593-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/rb2ZaIqJadF_G9C6j4YFbRsU3DZ-hGIM-9H3jQ7Ti5hytjnvulb8cTfOqQ5XU9IOYldM7Isc90cXCZkn5mdB7Kpd-qkA7_1cQV02_REPYXMEvA9m29I5E2nWJzT-YzyIa8AjkQ4oZlGcQ2lTGslH-17M-f2lTqi_byP7ABfZ3cry3-3HcB9T3JxPk0e1c6yPYRy59aB9G4-nPeT7MmSKZlML8ayrS5VlBUzB0hoXsMUxbZ1SmS9GWx27MWHHLJw27xxwWQqY-FKyeu8ts7tFMlPf8CbfAPoa8kKG1AI7UvMgcpSQBMgj1veblIJAHJBVs0jn8dW1Bin0zDVayaPEd3-94uTg6WuEp2AMr8kncrBS3bF67lBexb3b1hHJKhySGvQENX36L4JsfQ013H6OgBz_3g8jOstU3VlzhfvSzRQjxZcos4rcAX6EcAUNmh6bmNoA9YPLdoEh5HPpdv0iO_eEFIKK7315Lu1hLW3d_myPwFnwP0BswmaBvQZT3SbiPHP4XNUGfj-86HW92Tpf8zzMDIYIDidOG6f_ruoehoLugUM1MUru1emqNk2yiv2V7nwcfGxKiOvXyIgGs_nbRILtfOioI_MQDe2hx9-rj231huOm2CZNiAOTuB368m4HojBxZnyzB7_7AFI7LPnWIhSrrhAEdCAr2jh0AzlUgiNQmp_Qxp8vdPYvDdWn8VTMSKYe39g-47XDSoE13Z8MFNO742AnoCadR-wRKXyR6W0e_kAU=w1054-h593-no)
|