День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада (згідно з Указом Президента №1241/97 «Про День української писемності та мови»).
За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, адже дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Мова – найважливіший універсальний засіб спілкування людей, до якого можуть входити, крім висловлення думок, почуття і волевиявлення. Українська літературна мова належить до найпоширеніших високорозвинених мов світу.
Видатний знавець української мови Дмитро Павличко писав: «Українська мова не бідна, не вульгарна, не кривоуста. Вона має свою особливу музикальність. Ця незбагненна душа нашої мови, як золотоносна ріка, виблискує на хвилях народної пісні, переливається в душу нації, творить чуттєву нерозривність українського серця й української землі… Українська мова не вчора придумана. Вона – не сирота, вона має слов'янську родину і світову славу. Вона має все».
|