«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани», – цей безсмертний вислів М.Т. Рильського відомий, напевно, кожному українцеві. Дійсно, важко переоцінити роль історичних знань для життя людини, адже саме досвід минулого сприяє формуванню свідомої особистості, яка здатна орієнтуватися в сучасних політичних та соціокультурних процесах. Саме тому в Кам’янському НВК ведеться активна робота з метою залучення підростаючого покоління до пізнання історичного минулого людства .
З 22 по 26 жовтня в Кам’янському НВК проходив тиждень історії. Учні поринули у світ цікавого «історичного» життя, відчули себе справжніми мандрівниками, що йдуть складними, але захоплюючими стежинами минувшини. Розпочався тиждень з оформлення тематичної виставки «Історія – це ліхтар у майбутнє, який світить нам з минулого». Учні 9-х класів мали змогу відвідати шкільний музей, де вчителі історії провели для них пізнавальну екскурсію.
Вихователі ГПД Суйчімез В.Д. і Іванова М.В. спільно зі своїми вихованцями протягом тижня проводили конкурс - селфі «Історія навколо нас», підсумкам якого стало створення селфі - презентації.
Класні керівники 2-4 класів познайомили своїх учнів з усним журналом «Історія рідного краю. Культурні та історичні пам’ятки Одещини».
Для учнів 5-х класів вчитель Пармакова Л.А. провела вікторину «Знайомство з історією». А учні 6-А та 6-Б класів відправились в захопливу подорож Стародавнім Єгиптом (вчитель Суйчімез В.Д.). Помірятися силами змогли учні 8-х класів, на них чекала гра «Щасливий випадок» за темою «Княжа Русь – Україна», хоча перемогу здобули учні 8-А, проте обидва класи показали високий рівень знань.
Хлопці і дівчата 10-х класів взяли участь в конкурсі презентацій «Історичний діяч – мій кумир».
Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників. В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.
З нагоди 74 річниці відзначення цієї події вчитель історії Суйчімез В.Д. провела для учнів 7–Б кл. виховну годину «Історія – свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього». Пармакова Л.А. провела для старшокласників практикум «Еволюція уявлень про права людини в історії людства». Класними керівниками проведено уроки мужності: «Пам’ять народу не убієнна» (10-11 кл.), «Недописані сповіді, які опалила війна …» (7-9 кл.), «Україна в огні» (5-6 кл.).
Кожна людина має своє коріння; гармонійно розвинену особистість не можна уявити без глибоко усвідомленого почуття національної гідності. Всі ми, вся наша велика шкільна родина живемо в історії, живемо історією своєї батьківщини, свого краю, свого роду. Людина лише тоді стає активним членом суспільства, коди досконало знає, хто вона, якого вона роду.
– |