Народ Шевченка не забуває і ніколи не забуде.
Поет живе в серцяхсвого народу.
М.Рильський
В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує людство. У перші березневі дні ми згадуємо великого сина нашого народу - Тараса Шевченка. 204 роки минуло з дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі. З 5 по 10 березня в Кам’янському НВК вшановували панят великого Кобзаря - Т. Г. Шевченка. З цієї нагоди в НВК було проведено ряд заходів.
Учні 5-А класумали можливість відвідати Національний музей імені Т.Г.Шевченка під час віртуальної екскурсії. "Відвідувачі" побачили прижиттєві видання «Кобзаря», картини, малюнки та офорти, особисті речі Тараса Шевченка, архівні матеріали та рідкісні фотографії, картини українських та російських художників ХІХ–ХХ століть, старовинні меблі. На початку уроку діти прослухали розповідь про життєвий і творчий шлях поета та художника Т.Г.Шевченка. Потім вони стали учасниками вікторини. Учні мали згадати важливі моменти, які почули під час екскурсії. Одним із завдань було скласти пазли: репродукції відомих картин Т.Г.Шевченка, вказати її назву.Виконуючи одне з завдань, учасники дізнались, саме в яких містах встановлено пам᾿ятники Т.Г.Шевченку. Учні із цікавістю позначали міста на карті.Закінчилася екскурсія виразним читанням віршів Т.Г.Шевченка.
Учні 9 – Б класу під час «Інтелектуального» калейдоскопу згадали шевченківські поезії, переглянули відео виступів кобзарів, що виконують твори Тараса Григоровича. Взяли участь в інтелектуальному змаганні, завдання якого були пов’язані з творчістю Шевченка-художника і Шевченка-поета.
В 11 – Б класі, з метою якнайкращої підготовки до ЗНО, було проведено мозковий штурм «Знання по життєпису Кобзаря», під час якого учням були запропоновані завдання різних типів, що стосувалися життя та творчості митця.
Після віртуальної подорожі до музею Кобзаря та під час інтелектуально-розважальної гри «Що ми знаємо про Кобзаря?» учні 8-х класів мали змогу показати свої знання по життєпису і творчості Т. Шевченка в межах вивчених творів. Крім того восьмикласники згадали пісні, створені на основі поезій Кобзаря, «мандрували» картою світу в пошуках місць, де перебував митець.
Дляучнів 7-А класу був проведений позакласний захід «Земля, яку сходив Тарас». Захід був проведений у формі інтелектуального змагання. Гра складалась з п’яти турів. Учні відповідали на питання літературної вікторини, розв’язували завдання «Дати, події у житті Т.Шевченка», складали прислів’я про Кобзаря, відновлювали уривки поезій. Під музичний супровід учні напам’ять розповідали поезії Шевченка, а у конкурсі капітанів показали міцні знання з біографії поета.
Така робота під час тижня сприяла розвитку дослідницьких вмінь учнів, були виявлені нові факти з біографії Шевченка як письменника, поета, художника.
|