Правова освіта є невід’ємною частиною системи освіти, компонентом гуманітарного виховання молоді.
В Лощинівській школі з метою формування правової культури, прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина проходив Всеукраїнський тиждень права з 09 по 13 грудня 2019 року. До проведення Всеукраїнського тижня права було залучено всіх класних керівників, вчителя правознавства та історії, соціального педагога, бібліотекаря.
10 грудня класні керівники 1-9 класів провели єдиний тематичний урок «Права людини». Були також проведені заходи гра-мандрівка «Правовий букварик» для учнів 1-4 класів.
Вчитель правознавства Кіосєва Н.М. провела конференцію з учнями 9 класу «Діти. Злочин. Покарання». Змістом заходу було передбачено розвивати в учнів пам'ять, увагу, кмітливість, навчати їх швидко аналізувати проблему, ухвалювати рішення.
З учнями 8-9 класів вчитель історії Шевченко А.М. організував заняття з елементами тренінгу «Підлітки мають знати свої права». Захід було спрямовано на розширення знань учнів про декларовані в Конституції України права, свободи та обов’язки людини та громадянина, про органи державної влади України, зокрема законодавчі, їх функції та повноваження, а також виховання в учнів почуття патріотизму поваги до рідних, однокласників, учителів.
Так, в рамках тижня було проведено виховний захід класним керівником Мельниченко Ю.А. в 5 класі «Що таке права людини? Чому вони важливі?», що спрямований на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій.
Соціальний педагог Карапетрова І. М. провела тренінги «Відповідальність підлітків за свої вчинки» ( 8 клас), « Права дитинства» ( 6 клас). Для учнів 7-9 класів був організований перегляд та обговорення фільму «Країна іграшок». Також з учнями девіантної поведінки Смокіним В. та Чеботарем М. проведено бесіду «Закон і ми».
Бібліотекар школи Костєва С.П. організувала книжкову виставку «Правова література».
Усі заплановані заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства, дозволили сформувати в учнів правові почуття, активну позицію у правовій сфері; виробити навички і звички правомірної поведінки; подолати в свідомості помилкові погляди та переконання, негативних навичок і звичок поведінки.
Соціальний педагог Карапетрова І.М.
|