Вибори М18 Президента України відбулись!
Протягом 15-23 березня 2019 року проводилась Всеукраїнська імітаційна гра-моделювання президентських виборів «Я обираю Президента України!» для дітей та молоді, молодших 18-ти років. З великим ентузіазмом юні громадяни України –учасники гри опановували основи демократії, вчилися оцінювати політичні програми та працювати в команді для підготовки виборчих дільниць.
Вибори М18 відбулися в 15 областях України, зокрема це: Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Рівненська, Сумська, Харківська, Черкаська, Чернігівська області та місто Київ. В Ізмаїльському районі виборча дільниця діяла на базі Ларжанського НВК.
На 91-й імітованій виборчій дільниці проголосувало 13 353 (!) юних виборців.
Переміг кандидат в Президенти України під літерою «В», який набрав 22% (2778) голосів!
Наводимо результати голосування М18 відповідно до розподілу голосів - від більшої кількості до найменшої.
Кандидат в Президенти України «А» – 1551 голосів
Кандидат в Президенти України «З» – 1438 голосів
Кандидат в Президенти України «Д» – 1409 голосів
Кандидат в Президенти України «Б – 1209 голосів
Кандидат в Президенти України «Г» – 1175 голосів
Кандидат в Президенти України «Ж» – 1148 голосів
Кандидат в Президенти України «Є» – 859 голосів
Кандидат в Президенти України «Е» – 704 голосів
Кандидат в Президенти України «И» – 536 голосів
Решта бюлетенів виборців М18 визнана недійсними, що було відображено у Протоколах дільничних виборчих комісій.
Нагадуємо, що діти і молодь свій вибір робили не за іменем кандидата в Президенти. Дітям пропонувалось зробити свій вибір, орієнтуючись лише на зміст передвиборчих програм кандидатів у Президенти. Імена кандидатів у Президенти були приховані за літерами (Кандидат «А», Кандидат «Б» тощо).
Для голосування на Виборах М18 були взяті лише програми 10 кандидатів у Президенти, які мають найвищі рейтинги за дослідженнями електоральних уподобань українців (http://ratinggroup.ua/research/ukraine/monitoring_elektoralnyh_nastroeniy_ukraincev_yanvar_2019.html), оскільки мета Виборів М18 – освітня і для вміння аналізувати та оцінювати політичні програми цього більше, ніж достатньо.
Аналіз політичних програм здійснювався за 5 основними напрямками. За основу взяті питання, розроблені незалежною громадською ініціативою Виборча Рада UA: роль Президента у конституційній моделі влади; стратегія зовнішньої політики України та методи її реалізації; стратегія безпеки та оборонної політики України; стратегія економічного розвитку України; гуманітарна політика. Юні виборці визначалися, яка програма є найбільш відповідною, з їхньої точи зору, для розвитку України, та обирали ту, що найбільше відповідає їхнім власним переконанням.
Розкриття імен 10-ти кандидатів відбудеться тільки після офіційного оголошення результатів виборів Президента України.
Отож, виборці М18, інтрига триває! Слідкуйте за новинами на сайті проекту https://m18.org.ua/
Дякуємо всім організаторам гри – освітянам, молодіжним працівникам, представникам громадських організацій та юним учасникам Виборів М18 за активну громадянську позицію і залученість! Разом ми можемо більше!
#М18 #Вибори_М18 #CivilSocietyCooperation#МережаМ18 #вчимосябутигромадянами
Більше інформації про хід виборів в Ізмаїльському районі на сайті Ларжанського НВК за посиланням:
https://schoollarganka.e-schools.info/photoalbum/49307
![](https://lh3.googleusercontent.com/ln3rwaqV2cibJTFD9c-cP1G93sCXMmVi-IBfurz0yNYd6pI5ehOLZy66c035yeXdLaTINzjQu4uzjxjegFChsQy6iuGMQhV3n-ou1yF6_tguHqkGiYiQ3uTAqBCIEWGps7X1S_TAlxm_1RlScsFSbc4aarO0xbAMKsXjz6TdyMsf9NZdCi86YGaaJDwfojD9rLBpWlBpzR2nIXJAdEnTEX77FS8o8d4ayxshJ4h8f3wUjlmGedcfaSEkBtZgUyJaW_to3fiOSXjU9tvV4cij7VXE7XzPAillUzx6LqWI-KThGFZEQqERjGulWJI-pTynXeppL5_9vvftT-obx9Salx0pRJn_gPsGagCA1IRW0gBMXLCZGLY1c0Ks2Rx_cHq3qYucxs4btP3df4oYTf0JGzMueiQ1Lv1FbkqfgX63rVNXGjmkMrlLcb7yh5P2Ruurl0uiLhnExmAlCyG9U8tWQcs7TZ8zpj5jb7BDqSSVatlDtF1SRY_fPRnbf1WhWkwe_CTNrS5P7OCxOjoi6ufmKxYuUhzOIkWGv02qx0XOwM5yHUOuJP68tryGWf7FUPh0pc2usxEDyWYeLu6ow_f9ELS9c9ilQzMpA7SNuZ6NhQfkQmF9CJT9X-luPLlgSl2XyX-Wi63sGmBRjprysTpS-7PWSfNT-lR1Teh1yc2Ez600wnCQ6hXMXQ0qfAfUpABKS15gqx2i2yBXAgBne95JVEPlyg=w547-h585-no) |