17 квітня відбувся виїзний районний семінар для вчителів біології та екології з теми «Формування екологічної компетентності учнів на уроках біології та позакласний час в умовах глобалізації суспільства». Базою для проведення районного семінару стало чудове місце - берег озера Кугурлуй, що символічно підкреслило обрану тему.
Одним із важливих напрямків національної системи виховання є формування екологічної культури, гармонійних відносин людини з природою. Проблема бережливого ставлення до природи, охорони навколишнього середовища, поліпшення екологічної ситуації є досить актуальною для нашого району, для України і для всієї планети. Необхідно якомога швидше виховати покоління людей з новим екологічним мисленням, які б свято берегли землю,ліс,воду,повітря,шанобливо і дбайливо ставилися до природи. У зв’язку з реаліями сучасного життя жодна людина не може стояти осторонь проблем довкілля, оскільки кожний із нас – частина природного світу. Ми всі залежимо від середовища яке нас оточує, а воно залежить від нас. Вчителі району ознайомились з досвідом роботи вчителя біології вищої категорії, старшого вчителя Новонекрасівської школи Ніколової В.П., набутки якої заслуговують на пильну увагу для вивчення та втілення в роботі інших вчителів.
Валентина Петрівна вчитель за покликанням, яка своєю невгамовною енергію та любов’ю до дітей, активною життєвою позицією є взірцем Справжнього Вчителя для всіх нас. Вона виховує молоде покоління справжнім прикладом, формує в них почуття гідності, патріотизму, екологічну свідомість, діалектичне мислення та світогляд. Результатом її діяльності є те, що за останні 5 років вона підготувала тринадцять переможців районних олімпіад та декілька переможців районного та обласного туру Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, більше 10 її учнів обрали своїм професійним напрямком біологію.
В неформальній атмосфері досвідчені вчителі обмінялись своїм досвідом щодо формування екологічної культури школярів під час уроків та позаурочний час. Впродовж семінару Азман М.Д. –директор центру ДЮТ підкреслила важливість роботи з еколого-натуралістичного напрямку та надала методичні рекомендації вчителям. Семінар завершився тренінгом, якій провела методист РМК Ніколаїця О.Д. Вона підкреслила, що екологічна компетентність багатокомпонентна і включає не тільки мотиваційну діяльність, яка передбачає творче застосування наявних знань та вмінь, власного життєвого досвіду, а і дає змогу особистості ефективно діяти та спонукати до взаємодії з природою.
Матеріали семінару можна переглянути на сайті відділу освіти в розділі Методичний портал.
|