13 листопада 2019 року на базі Суворовської школи відбувся районний семінар вчителів географії на тему: «Формування життєвих компетентностей учнів засобами коуч-технологій» .
Компетентнісний підхід в організації навчально – виховного процесу є одним із важливих напрямів розвитку освітніх процесів, формування особистості.
Основні освітні предметні компетентності, які формується на уроках географії: уміння самостійно вирішувати конкретні проблеми і практично використовувати географічні знання, уміння та навички у практичній діяльності та повсякденному житті.
Відкритий урок з географії провела вчитель вищої категорії, вчитель методист Мельниченко Валентина Петрівна у 8 класі на тему: «Формування рельефу. Внутрішні та зовнішні рельєфотвірні чиники і процеси. Типи рельєфу за походженням. Рельєф і діяльність людини»».
Учасники семінару відмітили високій рівень підготовки вчителя, творчий підхід. Вчитель вдало поєднала прийоми та форми роботи : робота в групах і парах, індивідуальну роботу, коуч-технологію (шкала розвитку, відкрити питання, створення проблемних ситуацій, 4 квадрати планування, інтелект-гра «Парковка для питань». Вчителі географії ознайомились з новими можливостями використання ІКТ технологій, які надають можливість вчителю в повному обсязі розкрити здібності учнів, допомагають їм досягти мету уроку.
Валентина Петрівна провела майстер-клас «Формування життєвих компетентностей учнів шляхом використання коуч- технологій». Закінчився семінар підведенням підсумків, які зробила методист РМК Ніколаїця О.Д., тема актуальна через те, що у найближчій перспективі затребуваними на ринку праці будуть фахівці, які вміють учитися протягом життя, критично мислити, ставити цілі та досягати їх, працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі. Формувати компетентного учня потрібно на кожному уроці, в тому числі і географії.
|