… Народ не вибирають .
І сам ти - тільки брунька у нього на гіллі.
Для нього і живуть , за нього і вмирають ,
ох, не тому , що він – найкращий на землі !
Ліна Костенко
З-поміж українських поетів другої половини ХХ ст. постать Ліни Костенко найпомітніша. Активна учасниця руху шістдесятників, вона завжди виважувала високе й відповідальне покликання митця на терезах сумління і ніколи не зраджувала своїх переконань . ЇЇ поезія з самого початку була бунтом особистості, повстанням духу. Слава, що до неї приходила стала не популярністю, не модою, а була вистражданою надією людей на своє відродження, можливість повернутися до себе.
З нагоди 85-річчя української поетеси Ліни Василівни Костенко в Новонекрасівської ЗОШ вчителем української мови та
літератури Іващенко І .М. та бібліотекарем Чумаченко О.П. був проведений захід за темою «Митцю не треба нагород, його судьба нагородила...», на якому була представлена презентація «Життя і творчість Ліни Костенко ».
Не залишили байдужими присутніх на цьому заході поетичні твори: «Осінь», «Світлий сонет», «Крила », «Пастораль ХХ сторіччя», «Страшні слова, коли вони мовчать…» та інші , які продекламували учні 11 класу.
Українській літературі поталанило, що в ній є постать, яка життям і творчістю утверджує благородство вищих мистецьких принципів . Хочеться сказати про Ліну Костенко словами з її роману :
«Це - голос наш ,
Це- пісня, Це – душа»
|