Міністерство освіти і науки відкликало лист, яким було встановлено обмеження на використання навчальної літератури у навчально-виховному процесі. Про це йдеться у рішенні освітнього відомства від 5 вересня 2013 року.
У Міністерстві освіти звертають увагу на те, що у навчально-виховному процесі може використовуватися навчальна література, яка має відповідний гриф міністерства або схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах. Зазначена інформація має бути доведена до відома керівників навчальних закладів, вчителів, батьків та учнів.
Як відомо, на початку вересня минулого року регіональні управління освіти і науки та Інститути післядипломної педагогічної освіти отримали лист, в якому було повідомлено про заборону використання підручників без спеціального дозволу (грифу) МОН.
Навчальна література, що не була включена до переліків рекомендованих МОН, була заборонена для використання під персональну відповідальність керівників загальноосвітніх навчальних закладів.
Виконання рішення забезпечували спеціальні комісії Державної інспекції навчальних закладів, члени якої "здійснювали нагляд за діяльністю навчальних закладів" та жорстко реагували на "неправомірні дії" учителів та школярів. Підтримку міністерства здійснювали освітні чиновники на місцях.
У свою чергу, освітня громадськість закидала керівництву МОН цинічне лобіюванні інтересів наближених видавництв та спонукання шкіл до закупівлі "потрібних" навчальних посібників. Чиновники міністерства звинувачували громадськість у намаганні "створити галас на порожньому місці".
Згодом чиновники міністерства також намагалися контролювати ринок зошитів, щоденників і навіть кольорового паперу та картону, що використовували школярі. Заступник Табачника Жебровський звертався до регіональних департаментів освіти і науки з проханням постійно вживати заходів щодо контролю за друкованою продукцією шкільного асортименту, яка використовується у навчально-виховному процесі без свідоцтва про визнання відповідності педагогічним вимогам МОН.
Джерело: http://osvita.ua |