Мова – духовне багатство народу
Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків, мова – це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня інтелектуальна і мислительська діяльність народу.
Одна вона у нас така –
Уся співуча і дзвінка,
Уся плакуча і гримуча
Хоч без лаврового вінка.
(Т.Шевченко).
Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова. Ота жива схованка людського духу. Його багата скарбниця, в яку народ складає і своє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почуття
9 листопада країна святкувала День української писемності та мови! Це свято є даниною одному з найцінніших надбань, яке створене й залишено нам нашими попередниками – мові. Мова є душею нації, її генетичним кодом. Доля народу тісно пов'язана з долею мови. В свою чергу, мова народу є тим стержнем, на якому формується його культурна самобутність.
В Старонекрасівській школі на честь цього свята відбулися ряд заходів. Відкриттям цього дня стала тематична лінійка «Слово відмикає серце», де увазі учнів була представлена презентація про походження мови, засновників алфавіту та видатних українців – словесників, цікаві факти про мову тощо.
Традиційно у цей день стартував ІІ етап ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь кращі знавці української мови. Учні писали творчі роботи на теми, пов’язані, зокрема з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, які сприяють об’єднанню, формують почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбуття.
Цікавим, душевним, пізнавальним та
ОБ’ЄДНУЮЧИМ виявився цей день!
Вчителі-філологи
Старонекрасівської ЗОШ
|